Növénytermesztés Búzavetés: „Igaz út nincs, csak nyereséges és veszteséges megoldások” 2020. október 9. MezőHír-2020/10. lapszám cikke Ki mint vet, úgy arat. Így látják a kérdést a szaktanácsadók.
Növénytermesztés Irányított mikrobiológia a szójatermesztésben, avagy mi van a Rhizobiumon túl? 2020. január 6. Szerkesztőség A szójatermesztés jól felkészült gazdát kíván, de a megfelelő fajtaválasztás is rendkívül fontos.
Növénytermesztés Miért tolják ki magukat a földből a retkek? – és más égető kérdések 2019. november 29. Szerkesztőség Bármilyen réteg, amely kevésbé pórusos, akadályozza az oxigén terjedését és így a gyökerek növekedését is.
Hírek Konferencia a talaj változásairól 2019. november 26. Csomor Zsolt A konferenciát a Westsik vetésforgó alapításának 90. évfordulója alkalmából szervezték.
Növénytermesztés A repce túlélése ősszel 2019. szeptember 12. Szerkesztőség A sikeres repcetermesztés alapja az egészséges, megfelelő tőszámban kikelt őszi állomány.
Növénytermesztés A repce fehérpenészes rothadása és fómás betegsége 2019. szeptember 7. Szerkesztőség Az őszi káposztarepce egyik legjelentősebb betegségeként a fehérpenészes rothadást tartjuk számon.
Növénytermesztés A repce jövője RAPOOL-szemmel 2019. augusztus 10. Szerkesztőség Idén júniusban már a 15. Nemzetközi Repcekongresszust tartották, ezúttal Berlinben.
Ajánlatok Zöldtrágya helyett mondd: takarónövények 2019. március 27. Szerkesztőség Szemléletváltás a másodvetések használatában
Növénytermesztés Innováció a még eredményesebb repcetermesztésért 2018. június 6. Szerkesztőség A rovarkártevők elleni védekezésben felhasználható hatóanyagok szűkülő köre újabb kihívás elé állítja a nemesítőket és a repcetermelőket is.
Növénytermesztés ZANTARA: napfényt visz a termésébe 2018. április 18. Szerkesztőség A Zantara, a Bayer kalászos gombaölő szere, a betegségek elleni kiváló védelem mellett egyedülálló módon hat a termést meghatározó élettani folyamatokra is, alkalmazása így garantálja a jó termést és a kiváló minőséget.