fbpx

40 készítmény kapott kiskultúrás felhasználási engedélyt

Írta: Szerkesztőség - 2024 november 23.

A szűkülő hatóanyag-paletta miatt a kiskultúrák növényvédelme egyre nagyobb kihívások elé állítja a gazdálkodókat. Ebbe a kategóriába sorolható a legtöbb zöldség- és gyümölcsfaj, a gyógy- és dísznövények is. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kiskultúrás munkacsoportja prioritásként kezeli a hatóanyagok engedélyezési folyamatának egyszerűsítését és gyorsítását.

kelbimbó liszteske
A szabadföldi káposztafélék egyik jellegzetes kártevője a liszteske (fotó: Horizont Média)

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kiskultúrás munkacsoportja elkötelezetten dolgozik azon, hogy a magyarországi kiskultúrákban tevékenykedő gazdálkodók számára megfelelő növényvédelmi megoldásokat biztosítson. A munkacsoport a korábbi években szoros együttműködést alakított ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal és a szakmai szervezetekkel, mint például a Növényvédelmi Szövetség, Növényorvosi Kamara, FruitVeB, valamint a növényvédőszer-gyártókkal és termelő szervezetekkel. Az összefogásnak köszönhetően az idei évben összesen 40 készítmény felhasználását engedélyezte a hatóság 400 kiskultúrára.

A munkacsoport legutóbbi ülésére 2024. november 11-én került sor Dunaharasztiban, ahol az előzetes felmérést követően a tagok közösen tekintették át a további teendőket. A munkacsoport kiemelt prioritásként kezeli a hatóanyagok engedélyezési folyamatának egyszerűsítését, a kiskultúrák fejlesztését és a külföldi adatok felhasználását a gyorsabb engedélyezési folyamatok érdekében. Az egyeztetésen Balázs Viktor, a NAK környezeti fenntarthatóságért és innovációért felelős országos alelnöke bemutatta a munkacsoport új vezetőjét, Filler Zsófiát is.

Kapcsolódó cikkünk: Növényvédelem: a szükség engedélykiterjesztést szül.