A Corteva Agriscience fenntarthatósági céljaival kapcsolatos legújabb jelentése rávilágít arra, hogy az innováció és a technológia előrehaladása hogyan növeli a mezőgazdasági termelők produktivitását, miközben védi természeti erőforrásainkat. A jelentés három élvonalbeli, mezőgazdasági innovációs terület legújabb fejlesztéseit emeli ki, a génszerkesztési technológiát, a biológiai növényvédelmet és a bioüzemanyag-alapanyagok előállítását.
Génszerkesztés
A génszerkesztés korszerű nemesítési technikákat alkalmaz olyan vetőmagok létrehozására, amelyek képesek a terméshozamot növelni és védeni, miközben ellenállnak a zord környezeti feltételeknek. A Corteva olyan projekteken dolgozik, amelyek lehetővé teszik kutatóinak, hogy olyan pontos szerkesztéseket hajtsanak végre, amelyek nagymértékben javítják a terméspotenciált és a növények ellenálló képességét, például a MLN (maize lethal necrosis) betegségnek ellenálló kukoricát, a boszorkányfűvel szemben ellenálló cirkot és a hosszabb eltarthatóságú gyöngykölest.
Bioüzemanyagok
A Corteva olyan technológiát fejleszt, amely alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású alapanyagok előállítására irányul, hogy segítsen kielégíteni a következő generációs bioüzemanyagok iránti globális keresletet, amely az évtized végére várhatóan megduplázódik, 2050-re pedig a nyolcszorosára nő. 2024-ben a Corteva bejelentette, hogy a bp-vel tervezett közös vállalkozásról szóló memorandumot köt, hogy az Európai Unió szabályozási követelményeinek megfelelő, fenntartható repülőgép-üzemanyaghoz szükséges bioüzemanyag-alapanyagokat szolgáltasson. Ezek a partnerségek segítenek értéket teremteni a gazdálkodók számára, és enyhítik a bioüzemanyag-előállítás bővítésének potenciális hatását a jelenleg élelmiszertermelésre használt földterületekre.
Természetes eredetű növényvédelem
A gazdálkodók új, természetes eredetű megoldásokat keresnek a kártevők elleni védekezésre, a tápanyagok optimalizálására és a környezeti stressz kezelésére. A Corteva portfóliója olyan megoldásokat tartalmaz, amelyek segítenek a gazdáknak alkalmazkodni az éghajlatváltozáshoz és csökkentik a gazdaságok kibocsátását. A BlueN® és az Utrisha® N például olyan innovatív mikrobiológiai termékek, amelyek javítják a tápanyag-felhasználás hatékonyságát, és közvetlenül a növényeknek biztosítanak kiegészítő nitrogént; segítik a gazdálkodókat a termés védelmében és a terméshozam optimalizálásában.
Magyarországon a BlueN® és az Utrisha® N mellett a Corteva tovább bővíti biológiai portfólióját a következőkkel:
- Cellerate® MoZn, amely segít a gazdálkodóknak a nitrogénfelhasználás optimalizálásának javításában;
- BioForge® egy olyan megoldás, amely javítja a növények ellenálló képességét a negatív környezeti hatásokkal szemben;
- Harbest® lombtrágya, amely javítja a szemkitelítődést és a fehérjetartalmat, segítve a gazdálkodókat a jobb terméshozam és a magasabb minőség elérésében;
- Resid® MG és Resid® HC mikrobiológiai termékek, amelyekben a Glomus iranicum var. tenuihypharum gomba és a növény szimbiózisban működik együtt, ami erőteljesebben növekvő termést eredményez.
Ezek az innovációk együttesen forradalmasíthatják a mezőgazdaságot, és kielégíthetik a fogyasztók és a társadalom fenntartható élelmiszerek és üzemanyagok iránti növekvő igényét. A vállalat várakozással tekint az elé, hogy 2025-ben és azon túl is előrelépést érjen el ezeken a területeken.
A teljes jelentés ide kattintva tekinthető meg.
Forrás: Corteva sajtóközlemény.
