Folytatódik a Szemlekör. Május 6-án, Derecskén tartja idei határszemlével egybekötött, szakmai továbbképzését az AGRO.bio Hungary Kft., a Pro-Feed Kft. és a Magyar Talajtani Társaság.
Miről szól a Szemlekör?
A szakmai összefogás az elmúlt négy évben az ország több mint 25 helyszínén tartott határszemle típusú továbbképzéseket, amelyen a gazdálkodók ismereteit bővítették a talajtan, a terepi talajvizsgálat, a talaj- és növényélettan, a növényi stresszélettan és fejlődéstan, a biostimulátorok felhasználása, valamint a klímavédelem területén.
A gyakorló szakemberek számára nyújtott, konzultáción alapuló felnőtt-továbbképzésnek helye van az agráriumban. A határszemlével egybekötött ismeretátadás azonnal használható tudással segíti a növénytermesztésben dolgozókat – hangzik a szervezők hitvallása, akik a klímaváltozás, a talajdegradáció, az uniós szabályozások, az inputanyagok árának alakulása terén is rendelkeznek információkkal. (A tavalyi rendezvénysorozatot itt foglaltuk össze.)
Most, május 6-án Derecskére, a Bold Agro Mezőgazdasági Kft. területére várják a résztvevőket. Az esemény reggel 9-től 11-ig tart.
Idei tematika
1. Talajszelvény feltárása, helyszíni talajvizsgálat elvégzése, majd a talajképző- és talajdegradációs folyamatok meghatározása és gyakorlati jelentőségük bemutatása.
2. A tápanyag-gazdálkodás racionális alapjainak feltérképezése a modern technika segítségével, a talajszkenner bemutatása a gyakorlatban.
3. A talaj biológiai szempontok szerinti leírása, a talajélet feltételeinek értékelése, a talaj biológiai minősége javításának lehetséges módjai.
4. A szervesanyag-gazdálkodás helyes gyakorlata a helyi adottságok és feltételek tükrében.
5. A helyszínen megtalálható szántóföldi kultúra növényélettani jellemzése.
6. Áttelelő kultúráink fejlődésének bemutatása, a terméselemek szerepe a végső hozam szempontjából, technológiai lehetőségek a terméspotenciál jobb kihasználására.
7. Az adott növénykultúrában aktuális és várható környezeti hatások elemzése, a stresszmenedzsment és a biostimulátorok felhasználásának növényélettani alapjai.
8. Személyes konzultáció a megjelent szakemberek kérdései alapján.
A részvételi díj 5 ezer Ft/fő. Regisztrálás itt.