Precíziós gazdálkodási szakmérnökké vagy szakemberré lehet válni három félév alatt. Egy 100 milliárdos pályázatnak köszönhetően ez nagyon keresett tudás lesz az elkövetkező években. Bő félmilliót kell befektetni a képzésbe, de a megtérülése garantált.
Értelmezni is tudni kell, hogy mit lát a drón (Fotó: Horizont Média)
Jól fizetett munka lesz
A napokban elrajtolt a digitális átállást segítő pályázat 100 milliárdos forráskerettel, amiből 1500-2000 ember nyer majd támogatást. A megvalósítás során alapfeltétel, hogy a beruházással megszerzett eszközöket csak szaktanácsadó segítségével tudják majd üzemeltetni a nyertesek. Az adatok gyűjtéséhez, értelmezéséhez és a döntéstámogatáshoz egyaránt szakemberre lesz szükségük. A „precíziós gazdálkodási szakmérnök”, illetve a „precíziós gazdálkodási szakember” az egyik legkeresettebb munkaerő lesz a következő években. Ehhez most egy új képzés is indul az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán, Székesfehérváron. Szakmérnökké az válhat, akinek már van egy mérnöki diplomája (BSc/MSc), aki még nem mérnök, az szakember címet nyerhet a képzés végén.
A képzés főbb témakörei:
- a precíziós gazdálkodás alapjai, főbb elemei
- precíziós növénytermesztés kérdései
- adatgyűjtés távérzékeléssel (űr-, légi és UAV-felvételek)
- képfeldolgozás, képelemzés korszerű szoftverekkel
- GNSS technológia
- topográfia és digitális domborzatmodellek
- növénymonitoring (természetes és mezőgazdasági területeken)
- adatintegrálás és térinformatikai elemzések
- az eredmények gyakorlati alkalmazása különböző szakterületeken, precíziós munkagépeken
- a precíziós gazdálkodás környezetvédelmi, fenntarthatósági és gazdasági hatásai
- precíziós mezőgazdasági gépek, UAV-adatgyűjtés gyakorlatban
A képzési idő három szemeszter (félév), összesen 240 kontaktóra, ami az ígéret szerint készségszintű gyakorlati tudást ad. A költségtérítés szemeszterenként 180.000 forint. A jelentkezési határidő: szeptember 11. Lásd a részleteket itt.