Növénytermesztés Sosem rákkeltő pirítós: egy gént kikapcsoltak a búzában 2021. március 3. Gönczi Krisztina Ősszel elindulhat az első szabadföldi kísérlet egy génszerkesztett élőlénnyel.
Növénytermesztés Takarmányhiány: Kína nyit a GMO-kukoricára is 2021. január 14. Szerkesztőség Kína váratlanul engedélyezi két GMO-kukorica behozatalát és elvetését.
Növénytermesztés Hogy az értékek ne maradjanak rejtve! 2020. november 7. MezőHír-2020/11. lapszám cikke Vetőmagágazat: a versenyképességhez, fejlődéshez kritikus, nyitott hozzáállásra van szükség.
Növénytermesztés Látható gének: mindennap teremtünk, még ha ez félelmetes is 2020. szeptember 19. Gönczi Krisztina Tovább folyik a vita a génszerkesztésről.
Növénytermesztés Óriási repcehiány van Európában 2020. július 20. Gönczi Krisztina Éppen a németeknél a legrosszabb a helyzet.
Horizont Moszkva: Mégiscsak jöhet az a GM-szója! 2020. június 7. Gönczi Krisztina Az állatoknak takarmányra van szükségük, méghozzá elérhető áron.
Horizont Ne maradjanak technológiai lyukak! 2020. április 14. Szerkesztőség A vegyszerellenesség már nem vagy nem csak tudományos, hanem politikai is, és néha a divat nyomására átbillen a valóban indokolt határon.
Növénytermesztés Tudjuk, de nem csináljuk 2020. február 4. Szerkesztőség Tavaly szempillantás alatt hatalmasat nőtt a magyar szója piaca – akár a mostani terület ötszörösén is megérné termelni a fehérjenövényt.
Horizont Amit senki sem akarhat 2019. szeptember 4. Kohout Zoltán Jó olyan közösségben élni, ahol a legfontosabb szempont a fogyasztók egészsége.
Növénytermesztés A repce jövője RAPOOL-szemmel 2019. augusztus 10. Szerkesztőség Idén júniusban már a 15. Nemzetközi Repcekongresszust tartották, ezúttal Berlinben.