Fontos, földdel kapcsolatos jogszabályokat módosítottak

Írta: Gönczi Krisztina - 2021 augusztus 02.

Megjelent egy kormányrendelet, amely egyszerre több, a földtulajdonnal, földhasználattal kapcsolatos jogszabályt is módosít, többek között az osztatlan közös felszámolásáról szólót.

 

Még mindig van mit finomítani a „földes” jogszabályokon (fotó: Horizont Média)

 

A kormányrendelet az alábbi jogszabályokat módosítja, illetve egészíti ki:

 

Ezen felül módosult a folyamatban lévő megosztás feljegyzése iránti kérelem adattartalma és rögzítették több tulajdonostárs tulajdonba vételi szándéka esetén a végleges ellenérték kialakulásának folyamatát.

 

A részleteket lásd a 454/2021. (VII. 30.) rendeletben itt. Kapcsolódó cikkünk: Így rendezhető a gyakorlatban az osztatlan közös sorsa.

 

▼Hirdetés

▼Hirdetés

Mezőhír
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.