fbpx

Hibridbúza vetőmag-termeltetési menedzser – álláshirdetés

Írta: Szerkesztőség - 2014 május 20.

A SAATEN-UNION a világ vezető hibridbúza nemesítője, köszönhetően annak az egyedülálló vetőmag-előállítási technológiának, melyet a SAATEN-UNION francia leányvállalata, a SAATEN-UNION Recherche fejlesztett ki.

Az alapanyag-felhasználás csökkentése mellett elérhető magasabb hozamok és javuló minőségi paraméterek terén a SAATEN-UNION hibridbúzái egyre nagyobb elismertségnek örvendenek Európa-szerte. 2013 őszén, 15 országban, több mint 250.000 hektáron vetettek hibridbúzát. A hibridbúza vetőmag iránti igények további emelkedésére reagálva a vetőmag-előállító területeket 14.000 hektárra növelték.

A növekvő közép-európai kereslet zökkenőmentes kiszolgálása érdekében a SAATEN-UNION a hazai vetőmag-termeltető és feldolgozó tevékenységet ellátó vállalatával (MEZŐSEED Kft.) együttműködésben megkezdi a magyarországi hibridbúza vetőmag-előállítási és hibridizációs technológiai rendszerének kialakítását, melyhez hibridbúza vetőmag-termeltetési menedzser munkakörbe keres új munkatársat.

A hibridbúza vetőmag-termeltetési menedzser 6 hónapos, franciaországi felkészítését követően a munkavégzés központja Lepsény lesz. A munkakör gyakori utazással jár, Magyarországon és a környező országokban egyaránt.

Feladatok:

A MEZŐSEED Kft. és a SAATEN-UNION közös irányítása alatt az Ön feladata lesz a magyarországi hibridbúza vetőmag-előállítások fejlesztése:

  • részt vesz a CROISOR-technológia kísérleti szintű fejlesztésében,
  • technikai összekötő a teljes projektfolyamat és annak résztvevői között a termelés, a vetőmag-feldolgozás és a hatósággal történő együttműködés területén,
  • a vetőmagtermelő-hálózat kialakítása,
  • a biztonságos és fenntartható vetőmag-előállítási gyakorlat kialakítása,
  • a vetőmag-feldolgozási folyamatok ellenőrzése,
  • a SAATEN-UNION minőségbiztosítási rendszerének alkalmazása,
  • a SAATEN-UNION Hungária Kft-vel együttműködve támogatja a hibridbúzával kapcsolatos marketing és kereskedelmi folyamatokat,
  • részt vesz a régió technológia-fejlesztésében (a szakmai protokollok előkészítése és kialakítása a kutatási szervezetekkel együttműködésben, az üzemi kísérleti előállítások kiértékelése, technikai jelentések készítése a teljes vegetáció alatt),
  • a vetőmag-előállítások szerződéses feltételeinek kialakítása,
  • a legmegfelelőbb vetőmag-előállítási régiók és a lehetséges termelők kiválasztása,
  • napi kapcsolat ápolása a hivatalos szervekkel a sikeres szántóföldi szemlék és fémzárolás érdekében,
  • a SAATEN-UNION hibridbúza vetőmag minőségbiztosítási rendszerének alkalmazása és fejlesztése, mind a szántóföldi, mind a fémzárolási folyamatokban,
  • éves költségvetési tervek előkészítése.

Amit elvárunk:

A feladatkör megkívánja a kiváló kommunikációs és alkalmazkodó képességet a legszélesebb partneri és döntéshozói körrel történő együttműködés során. Így elvárás:

  • széleskörű szakmai és gyakorlati tapasztalat a szántóföldi növénytermelés, a növényvédő szerek használata és a szántóföldi gépek alkalmazása terén,
  • a szántóföldi termeltetési szerződések rendszerének alapos ismerete (lehetőség szerint a vetőmag-előállításban),
  • nemzetközi vállalatnál szerzett munkatapasztalat,
  • agrármérnöki végzettség,
  • kiváló angol nyelvismeret (emellett a német vagy a francia nyelv ismerete előny).

Amit kínálunk:

  • a franciaországi képzés során alapos, és a feladathoz szabott felkészítésben részesül az európai kollégák gyakorlati tapasztalatainak átvételével,
  • egyedülálló szakmai kihívást jelentő pozíció az agrárium egyik dinamikusan növekvő, high-tech szegmensében,
  • felelősségteljes, folyamatos fejlődési lehetőséget jelentő feladatkör,
  • versenyképes jövedelemcsomag és munkafeltételek.

Kérjük, hogy önéletrajzát és motivációs levelét kizárólag angol nyelven, a fizetési igény megjelölésével, legkésőbb 2014. június 20-ig juttassa el az alábbi címre:
[email protected].